Yazarlar

Tuba Kır

Biyografi:
Tuba Kır

İstanbul’da doğdu. Tiyatro eğitimi aldı. Uzun yıllar özel tiyatro ve radyolarda çalıştı. Jale Sancak’ın eğitmenliğini yaptığı Galapera’da ve Yeşim Cimcoz Yazı Evi’nde çeşitli atölyelere katıldı. Altkitap Tema Yıllığı’na (2014), “Kaza” isimli öyküsü seçildi. Maden Mühendisleri Odası’nın düzenlemiş olduğu yarışmada (2015), “Arif Sözü” isimli öyküsü Madenci Edebiyatı-Rüzgârın Sesini Duydum isimli kitapta yayımlanmaya değer eserler içinde yer aldı. Kayıp Mürekkep dergisinin 2016 yılında düzenlediği öykü yarışmasında “Janjanlı Güvercin” isimli öyküsü ile finale kaldı. Kadın Yazarlar Derneğinin “Yüzleşme” isimli seçkisinde (2018) “Kendini Kandıran Kadın” isimli öyküsüne yer verildi. Edebiyat dergilerinde pek çok öyküsü yayınlandı. Kısa öykülerden oluşan ilk kitabı Üzgün Muhallebi’nin ardından üç uzun öykünün bulunduğu Ölü Tozu’nu yazdı.

Kitapları:
Ölü Tozu


Yavuz Çekirge

Biyografi:
yavuz-cekirge-8
Yavuz Çekirge

İsveç, Stockholm Üniversitesi Dilbilimi Fakültesi’nden 1978 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede TV, radyo film ve medya üzerine ihtisas yaptı. Genel dilbilim, yarım dillilik ve sosyal antropoloji alanlarında Stockholm ve Uppsala Üniversiteleri’nde araştırma görevlisi ve Türkçe öğretmeni olarak çalıştı. İsveç Radyo ve Televizyonunda çeşitli projelerde görev aldı. Edebiyat yaşamına 1972 yılında sahibi olduğu Yazı dergisi ile başladı. Oluşum, Yazko, Nokta, Aydınlık ve İsveççe yayınlanan Ord Och Bild, Folket i Bild adlı dergilerde siyaset, kültür, sanat ve edebiyat üzerine deneme türü yazılar yazdı. Çeşitli dergi ve gazetelerde de yayınlanan, İngilizce ve İsveççeden Türkçeye, Türkçeden İsveççe ve İngilizceye çeviriler yaptı.

Kitapları:
Naos Hikâyeleri

Sürgün

Erguvan Rengi Söylenceler

Öteki Diyar

Düş ile Gerçek Arasında


M. Necat Özgür

Biyografi:
necat_ozgur
M. Necat Özgür

Mehmet Necat Özgür, Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda İnşaat Yüksek Mühendisi olarak görev yapmaktadır.
Çeşitli dergilerde yayımlanmış mesleki makalelerinin yanı sıra, kitapları da aşağıda bilgiye sunulmaktadır.

Yazar:
İnşaat Mühendisliğinde Parametrik Yöntemle Teklif Hazırlama, Teknik Yayınevi, 2001; 2. Baskı: İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi, 2003.
Maslup Abdülkadir Bey– Bir İttihatçının Biyografisi, Liber Yayınevi, Ocak 2016.

Editör:

(İMO Ankara Şubesi YK üyesi göreviyle):
Ankara Ulaşımında Yitirilen Bir Dönem ve Bugünkü Durum, İMO Ankara Şubesi, 2004.
Taşların Dilinden Ankara’nın Öyküsü, Mehmet Özer, İMO Ankara Şubesi, 2005.
İnşaat Mühendisliği El Kitabı, İMO Ankara Şubesi, 2006.

Eş-yazar:
Chapter 22: Construction Criteria for the Sustainable Ecosystem, (Bölüm 22: Sürdürülebilir Eko–sistem için İnşaat Ölçütleri)
Causes, Impacts and Solutions to Global Warming, (Küresel Isınma Nedenleri, Etkileri ve Çözümleri) Springer BWF, 2013

Kitapları:
 Dört Nesilden Yansımalar | Türkmenistan – Antep – Ankara

Şükran Örsçüler

Biyografi:
Şükran Örsçüler
Şükran Örsçüler

1951 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta, lise eğitimini İstanbul’da tamamladı.1979’da Konya, Selçuk Eğitim Enstitüsü’nü bitirdi. Eskişehir, Anadolu Üniversitesi’nde lisansını tamamladı. Manisa-Akhisar, Kastamonu-Çatalzeytin, Kırklareli-Babaeski ve Çanakkale illerinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. 1991’de Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği “Anı” yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldu. 27 yıllık çalışma hayatından sonra Çanakkale’den emekli oldu. Soyağacımın Kırılan Dalları adlı bir kitabı var. Yerel bir gazetede bir müddet “Ukde” adı altında köşe yazarlığı yaptı. Evli olup, Çanakkale’de yaşamına devam etmektedir.

Kitapları:
Bir Gönül Elçisi – Duy Sesimi, Tut Elimi

Didem Arslantürk Deligönül

Biyografi:

Didem Arslantürk Deligönül
Didem Arslantürk Deligönül
Kitapları:
 Dip

Sema Deniz

Biyografi:
Kitapları:

Fatih Kaynak

Biyografi:
Fatih Kaynak
Fatih Kaynak

1996 yılında, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne devam ederken üniversitenin işgali nedeniyle tutuklanıp bir süre cezaevinde kaldı. Cezaevinden çıktıktan sonra yazmaya başladı. Yayımlanan ilk kitabı İlk Yarı: 10-0, 2001 yılında Stüdyo İmge Yayınları’ndan çıktı. Daha sonra bir süre yazmaya ara verdi ve beş yıl boyunca postacılık, garsonluk da dahil birçok vasıfsız işte çalıştı. Bir dönem İtalya’da yaşadıktan sonra yurda dönüp yeniden yazmaya başladı.
2004 yılında ikinci kitabı olan ve sabıkalı olduğu dönemde çalıştığı vasıfsız işleri anlattığı Hiçliğin Aynasıydım Ben (Neden Kitap) yayımlandı. Yayımlandığında edebiyat çevrelerinde yankı bulan Hiçliğin Aynasıydım Ben birçok eleştirmen tarafından halen kült eserler arasında gösterilmektedir.

Kitapları:
 Köpekler Gibi Yalnız Öleceğiz

Yavuz Özmen

Biyografi:
Kitapları:

Yalçın Karadaş

Biyografi:
Kitapları:

Selcan Yıldırıcı

Biyografi:
Kitapları:

Ramazan Şimşek

Biyografi:
Kitapları:

Daryal K. Ayter

Biyografi:
Kitapları:

Aydın Mirzazade

Biyografi:
Kitapları:

Süleyman Coşkuner

Biyografi:
Kitapları:

Melda Zirek

Biyografi:
Kitapları:

Bülent Keçik

Biyografi:
Kitapları:

Nazif Ayvaz

Biyografi:
Nazif Ayvaz dünyaya gelirken İkizler burcu günlerinde, 1955 yılında Ordu’nun Merkez/Topluca Büben Köyü’nde doğdu. 1316/ Miladi, 1900 doğumlu Hüseyin ve Annesi Gülizar’dan doğma, Mustafa Ayvaz’ın oğludur. Mustafa Ayvaz İstiklal Savaşı’nda uzun yıllar Milli Ordu’da, er olarak görevde bulunduğu süreler içerisinde, gittiği birçok cephelerde üstün başarılarda bulunmuş. Atatürk’ün sevgi ve hoşgörüsünü kazanmıştır, sürekli savaşlara katılmıştır. Yaşamış olduğu acı ve tatlı anılarından kalan bazılarını sivil hayatta yeri geldikçe memleketinde insanlara anlatmışlar. Sakarya’da Geyve Boğazı mevzilerinde görev yaparken Atatürk’ün öncülüğünde düşmanların önü kesilerek denize sürüldüğü sırada, büyük kumandan Mustafa Kemal’in yanında bulunmuşlar, birebir talimatları yerine getirmek üzere, borazanlık mesleğini yaparak kutsal görevini sürdürmüş, ayrıca ün kazanmıştır.

Bir taraftan gazete köşe yazarlığı yapmış, orta öğrenimini Beşiktaş, Esentepe Ortaokulu’nda tamamlamış, liseyi Bakırköy Akşam Lisesi’nde, A.Ö.’den bitirmiş. Üniversite sınavında o tarihte ÖSYM notu olarak 160’dan 1 eksik aldığı için üniversiteye kaydı yapılamamış. Mesder Müstakil Esnaf ve Sanatkârlar derneği Kâğıthane kurucu şube ve ilçe başkanlığı yapmış.

Üç kız, iki oğul babası olan Nazif Ayvaz, bir matematik öğretmeni, bir elektronik bilim teknolojileri üniversite öğrencisi, bir grafik tasarım üniversite öğrencisi, bir iktisatçı, ayrıca grafikçi üniversite öğrencisi, bir liseli evli kızıyla beraber beş çocuğu var. Evli kızından iki torunu Ayda ile Ayça dünyaya gelmiştir. Yazdığı kitaplar, “Vatan Sevdası”, şiir – “İnsanlık Sevdalısı”, şiir – “Çoban”, roman – “Çocuk”, şiir – “Aşkını Yaratan Kadın”, roman – “Gönül Gülü”, şiir – “Anneler Ağlamasın”, roman isimleriyle yazdığı birçok katagoride yedi kitabı bulunmaktadır. Ayrıca birlik beraberliğin dostluk ve kardeşliğin yoğurulduğu on beş meteryal eserlerinin yer aldığı, “Türküler 2014” adlı bir CD albüm çıkarılmıştır (Türküler 2014) düzenlemeci aranjör, solist sanatçı Kerem Özdemir seslendirmiştir. Genel kültürümüze katkı amacıyla edepli şekilde yazmaya, söylemeye devam ediyorum. Okuyucularıma saygılarla. Tüm güzellikler milletimiz için…

Kitapları:
Anneler Ağlamasın – Gözyaşı ve Aşk

Aşkını Yaratan Kadın


Emre Karacaoğlu

Biyografi:
Kitapları:

Serhat Duran

Biyografi:
Kitapları:

Hülya Baygın

Biyografi:
Kitapları:

Ayhan Eyikan

Biyografi:
Kitapları:

Ertan Yılmaz

Biyografi:
Kitapları:

Ramazan Duras

Biyografi:
Kitapları:

Ali Olgun

Biyografi:
Kitapları:

Özgür Aras

Biyografi:
Kitapları:

Gani Eser

Biyografi:
Kitapları:

İhsan Hasanoğlu

Biyografi:
Kitapları: