Üniversitede Hoca Olmak | Prof. Dr. Hazım Gökçen

hoca_olmak_hazim_gokcen


Online Satış için:
idefix.com     dr.com.tr    kitapyurdu.com    pandora.com.tr    babil.com


Yazar: Hazım Gökçen

Editör: Hasan Uygun

Kapak Tasarımı: Melek Öztürk

Sayfa sayısı: 177

Ebat: 13,5 x 21 cm

ISBN: 978-605-4262-68-7

Basım tarihi: Ocak 2018

Kategori: Biyografi

Piyasa fiyatı: 16.00 TL

Hermes Kitap Fiyatı: 12.60 TLAsistanlıkla başlayan akademik yaşamında doktora, doçentlik, profesörlük gibi yükselme aşamaları dışında; bilim dalı başkanlığı, anabilim dalı başkanlığı, bölüm başkanlığı, fakülte sekreterliği, dekan yardımcılığı ve dekanlık gibi idari görevlerde bulunan Prof. Dr. Hazım Gökçen, akademik yaşamı boyunca deneyimlediği uğraşları elinizdeki bu mütevazı kitapta topladı.

Ankara, Fırat ve Selçuk Üniversiteleri Veteriner Fakültelerinde, Uludağ Üniversitesi Veteriner ve Ziraat Fakültelerinde ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde dersler veren Prof. Dr. Gökçen, akademik yaşamı boyunca çeşitli yıllarda olmak üzere toplam on dört ay süreyle Almanya’da, Münih Teknik Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Giessen ve Münih Veteriner Fakültelerinde araştırma görevliliği ve misafir profesörlük görevlerinde bulundu, dersler ve konferanslar da verdi.

Bu kitap ilk bakışta biyografik bir eser izlenimi verebilir ve okuyucuda kişisel bir yaşam öyküsü, beni ne ilgilendirir hissi uyandırabilir. Ne var ki, kitabın içeriğine girildikçe kişiselliğin yerini toplumsallığın aldığı hemencecik görülecektir. Son tahlilde, kitapta kişinin özel yaşamının değil, başından geçen gerçek olayların zamana ve mekâna göre yorumlanmasının ağırlık kazandığı anlaşılacaktır.

“Üniversitede Hoca Olmak”, yirmi beş yıl gibi kısa sayılabilecek akademik yaşamı boyunca belki de elli yıla sığabilecek yoğunlukta işler yapan bir hocanın, başarı dolu hayat hikâyesidir. Öte yandan, üniversitelerin bugün içinde bulunduğu durumu daha iyi kavramak için de mutlaka okunması gereken bir eserdir.

Bir cevap yazın