Ölü Tozu | Tuba Kır


Online Satış için:
idefix.com     dr.com.tr    kitapyurdu.com    pandora.com.tr    babil.com


Yazar: Tuba Kır

Editör: Melek Öztürk

Kapak Tasarımı: Hasan Uygun

Sayfa sayısı: 112

Ebat: 13,5 x 19,5 cm

ISBN: 978-605-4262-75-5

Basım tarihi: Eylül 2018

Kategori: Öykü

Piyasa fiyatı: 20.00 TL

Hermes Kitap Fiyatı: 13.00 TL


“Derler ki, eğer âşık bir kadın ellerini ağzının iki yanına siper edip, sevdiğinin adını üç defa fısıldarsa, ah o adamda hiç geçmeyen, anlam veremediği bir huzursuzluk olurmuş.
Derler ki, bir kadın âşık olursa cihan dururmuş.”

Kimi yazar olay biriktirir, kimi diyalog, kimiyse keskin gözlem gücüne sahip Tuba Kır gibi müthiş karakterler biriktirir. Bu karakterler o kadar kanlı canlıdırlar ki, ister istemez bir gün bir öyküye sebep olmak için harekete geçerler. Yazar bile mani olamaz artık onlara.
Ölü Tozu, Tuba Kır’ın üç uzun öyküden oluşan ikinci kitabı. Bu kez, hayallerine hapsolmuş, deliren, delirten kadınları mesele yapıyor yazar. Mine Söğüt, Tezer Özlü gibi; toplumun delirttiği, topluma aykırı kadınları yazıyor.
Öykü kahramanlarının kimi âşık olduğunu sandığı adama, kimi kocasına, babasına, hayalindeki anlamları yükleyerek bir rüyanın izini sürmeye çalışıyor. Gerçeği ve hayalleri üst üste oturtmaya çalışırken kimi kez kendisini, kimi kez küçük bir kız çocuğunu, evli bir adamı kurban seçebiliyor.
Annesiz kalan Zeynepler’in, bir eve üvey ana olarak getirilen Nurtenler’in, evliliğinde aradığını bulamamış Süheylalar’ın, her şeyden habersiz Ahmetler’in, karizmatik Fatihler’in, güncelerde, sanal dünyalarda yaşayan kadınların, hepimizin öyküsü bunlar…
Kitabı sonlandırdığınızda, ben hangi taraftayım acaba, diye düşünüyorsunuz. Deliren mi delirten mi?
Füsun Çetinel / Yazar-Eğitmen

Bir cevap yazın